Binks MX1231UC-PDC1S25 Airless Pump Outfit: Cart Mounted, 1.2 gpm Flow Rate, 3,100 psi Op Pressure, 25 ft Hose LG
Regular price
Sale price
Quantity must be 1 or more
Feel free to call or chat with us for recommendations.
📦 Shipping times may vary contact us for more information
Click here for more info.
🔁 30-day returns. Click here for more info.
Airless Pump Outfit, Cart Mounted, Flow Rate 1.2 gpm, Operating Pressure 3,100 psi, Max. Input Pressure 3,100 psi, 17.6 Min. CFM, 1 Guns Supported, Tip Size Included 0.015 in, Max. Tip Size 0.028 in, Hose Length 25 ft, Height 40 in, Length 25 in, Width 25 in, For Use With Residential, Commercial Water Base and Solvent Base Coatings, Includes Airless 75 Gun and Twist Tip, Airless Hose, Cart Mount Pump, Filter Asm, Whip-End